Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Kujawsko-Pomorskie na Targach Biofach w Norymberdze

18.02.2019

W dniach 13-16 lutego Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych Ekołan zorganizowało wizytę studyjną na Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach w Norymberdze. Jest to jedna z największych na świecie imprez targowych, poświęconych certyfikowanym produktom ekologicznym. Podczas targów swoją ofertę przedstawia ponad 2,5 tys. wystawców, a liczba odwiedzających przekracza 50 tys.

W Norymberdze, nasz region reprezentowali na indywidualnych stoiskach, członkowie Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych Ekołan.

Wizyta na BioFach to świetna okazja do podtrzymywania i nawiązywania nowych relacji handlowych. Z możliwości tych, po raz kolejny, skorzystali kujawsko-pomorscy rolnicy i przetwórcy, produkujący metodami ekologicznymi. W wizycie wzięli udział także przedstawiciele instytucji wspierających rozwój eko-produktów. Podczas wizyty oprócz zwiedzania ekspozycji targowych, przeprowadzono wykłady na temat możliwości wykorzystania środków PROW 2014-2020 dostępnych dla rolnictwa ekologicznego. W programie wizyty znalazły się także prelekcję na temat systemów jakości żywności oraz systemów certyfikacji produkcji ekologicznej w UE. Wizyta w gospodarstwie państwa Mirsberger była okazją do zapoznania się z doświadczeniami w prowadzeniu gospody i gospodarstwa agroturystycznego, prowadzenia sadu owocowego ze starymi odmianami drzew owocowych oraz własnej hodowli danieli.

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009