Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Miodowe Lato” w Zarzeczewie

09.08.2019

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, zapraszamy do Zarzeczewa pod Włocławkiem na koleją edycję pszczelarskiej imprezy „Miodowe lato”, którego organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 17.00.

 

Dla pszczelarzy zorganizowano konkurs wiedzy i umiejętności pszczelarskich pt. "Edukacja, rywalizacja, integracja dla ochrony pszczół" oraz warsztaty nt. nowych metod zwalczania warrozy, tej często występującej choroby pszczół. Udział w konkursie i warsztatach pozwoli na wymianę doświadczeń, ale również przyczyni się do edukacji w zakresie prowadzenia pasieki i leczenia warrozy.

 

Dorosłych mieszkańców regionu: właścicieli działek, ogródków i ogrodów oraz rolników  zapraszamy na warsztaty pt. "Zrozumieć zależności panujące
w przyrodzie i pomóc owadom zapylającym", podczas których uczestnicy będą mogli przyswoić praktyczne umiejętności potrzebne do ochrony pszczół. Podczas warsztatów uczestnicy zbudują różne domki i gniazda dla owadów pszczołowatych tak potrzebnych do zapylania roślin, zapoznają się
z zagrożeniami, które dotykają tych owadów i poznają sposoby zapobiegania tym zagrożeniom. Prowadzący zaprezentują również różne odmiany roślin miododajnych.

 

Wszystkim proponujemy wysłuchanie wykładu nt. „Produkty pszczele w leczeniu chorób cywilizacyjnych”, który uświadomi słuchaczom rolę jaką odgrywają pszczoły w życiu ludzi.

 

Wszyscy uczestników imprezy będą mieli niecodzienną okazją wzięcia udziału
w próbie ustanawiania rekordu Polski z dziedziny pszczelarstwa. Próba będzie polegała na jednoczesnym odkręcaniu słoików z miodem i próbowaniu miodu.

 

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w trakcie imprezy będzie realizował projekt pn. „Razem dla rozwoju pszczelego roju”, którego głównym celem jest ograniczenie niektórych czynników zagrażających owadom zapylającym. Wydarzenie jest skierowane do szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, a realizowane zadania skupiają się na uświadomieniu uczestnikom roli owadów zapylających w przyrodzie oraz wskazaniu zachowań przyczyniających się do ochrony pszczół i owadów pszczołowatych.

 

Wstęp i parking bezpłatne.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009