Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wieś na weekend - Wierzchucin

23.08.2019

Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” zaprasza 24 sierpnia 2019 r na „Integracyjno-Patriotyczny Piknik Historyczny” do wsi Wierzchucin (gm. Cekcyn), gdzie w czasie II wojny światowej działał tajny poligon rakietowo-doświadczalny i Niemcy testowali rakiety typu V.

Tegoroczna impreza na poligonie „Heidekraut” Wrzos w Wierzchucinie odbędzie się w nowym miejscu: na placu rozładunkowym przy miejscowym dworcu PKP. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Występy wokalne z repertuarem pieśni patriotycznych i legionowych będą się przeplatać z prelekcjami o umundurowaniu żołnierzy polskich: Ludowego Wojska Polskiego, partyzantów Armii Krajowej oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Będą to nie tylko wykłady, ale i prezentacja mundurów. Widzowie będą mogli wziąć udział w loterii fantowej i warsztatach manualno-plastycznych, promujących projekty sfinansowane z PROW 2014-2020 w gminie Cekcyn. Będzie można spróbować swoich sił na strzelnicach HFT i ASG, posilić się grochówką z kuchni polowej i potrawami regionalnymi. Jak zawsze uczestnicy imprezy otrzymają bezpłatną gazetkę, tym razem „Raport z Poligonu”.

Wierzchucińska impreza, to przede wszystkim inscenizacja historyczna. W role żołnierzy wcielą się grupy rekonstrukcyjne, a po inscenizacji, odbędzie się koncert zbuntowanej orkiestry podwórkowej „Hańba!".


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009