Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wieś na weekend - Gruta

10.09.2019

Najbliższy weekend 14 września 2019 r. spędź inaczej niż zwykle! Wybierz się do Gruty - malowniczej miejscowości położonej w powiecie grudziądzkim. Czeka tam na Ciebie wiele atrakcji w ramach imprezy o nazwie „Nasze dziedzictwo, nasza kultura, nasza tradycja”.

               Już od wczesnych godzin porannych, miłośnicy wędkowania będą mogli rywalizować w zawodach wędkarskich. Osoby, które chcą poznać zasady zdobienia przedmiotów metodą decoupage mogą zapisać się i wziąć udział
w warsztatach rękodzielniczych, które odbędą się budynku miejscowej biblioteki.

O godzinie 14:00, w Kościele pw. MNMP w Grucie, odprawiona zostanie msza
w  języku łacińskim, po zakończeniu której, organizatorzy zapraszają nad Jezioro Duże. Tam, na najmłodszych czekają zabawy i animacje. Dla miłośników kuchni przygotowano degustację ciepłej zupy i deserów oraz ognisko, w którym można będzie upiec sobie kiełbaski. Podczas imprezy swoje stoiska zaprezentuje Nadleśnictwo Jamy oraz hodowcy gołębi i drobnego inwentarza. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny o tematyce związanej z II wojną światową. Ponadto dla uczestników imprezy zaplanowano konkurencje sportowe i literackie oraz quiz wiedzy z nagrodami na temat projektów finansowanych z PROW 2014-2020.

               Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach konkursu „Wieś na weekend”. Organizatorem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009