Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Komercjalizacja jako proces czy incydent w działalności lgd-ów – szkolenie

12.12.2019

Sekretariat Regionalny KSOW 9 grudnia 2019r. zorganizował szkolenie pn. „Komercjalizacja jako proces czy incydent w działalności lgd-ów”. Spotkanie odbyło się w gospodarstwie agroturystycznym „Pachotówko” w miejscowości Gzin i wzięło w nim udział 40 osób. Tematem przewodnim szkolenia była komercjalizacja działalności lgd-ów”. Projekt adresowany był do przedstawicieli lokalnych grup działania. Udział w szkoleniu pozwolił poszerzyć wiedzę z zakresu rozszerzenia działań LGD o działalność gospodarczą czy też odpłatną.

 

Podczas szkolenia Pani Renata Bukowska, Prezeska LGD „Gościniec 4 Żywiołów” wraz z Panią Iwoną Zadrożną, kierownikiem Inkubatora Kuchennego „Smaki Gościńca,” przedstawiły rozległe działanie Spółdzielni Socjalnej „Smaki Gościńca”. Zaprezentowały również projekt pn. „Produkt Lokalny Małopolska”. Głównym celem projektu było zbudowanie systemu wspólnych działań na rzecz zwiększenia podaży produktów lokalnych i poprzez działania marketingowe zwiększenie na nie popytu. Kolejny cel to zorganizowanie grupy producentów i zapewnienia ciągłości w dostawach. Zaprezentowano również działanie Inkubatora Kuchennego, który jest miejscem z pomieszczeniami przeznaczonymi pod wynajem. Miejsce to jest odpowiednio wyposażone i przygotowane, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Jest także zapewniony personel, który wspiera doradztwem. Jako ciekawostkę opisano działanie Koszyka Lisieckiego, który jest ofertą dostaw produktów i przetworów do odbiorców.

 

Pani Angelika Kallas szczegółowo opisała działanie LGD „Naszyjnik Północy”. Począwszy od genezy powstania fundacji, poprzez nową perspektywę finansową, zmiany i budowanie nowego partnerstwa a także obecną działalność stowarzyszenia. Zakres ten obejmuje zarówno działania statutowe, instytucjonalne, związane z wdrażaniem lokalnej strategii rozwoju, jaki i działalność gospodarczą. Stowarzyszenie organizuje i przeprowadza, m.in. szkolenia komputerowe
w ramach projektu „Pomorska Akademia Microsoft”, a także szkolenia
z programowania-robotyki dla szkół podstawowych.

 

Wykład pt. „Sprzedaż i odpłatność w NGO” zaprezentowała Pani Ewa Kwiesielewicz-Szyszko, Prezeska Stowarzyszenia TŁOK, która szczegółowo omówiła działalność gospodarczą, która może być prowadzona przez stowarzyszenia oraz jej rodzaje. Uczestnicy poznali prawne rozumienie działalności odpłatnej stowarzyszenia i warunki jej prowadzenia.

Ostatni wykład został przeprowadzony przez Panią Beatę Chełminiak, doradcę Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, która zaprezentowała warunki, przepisy i sposób prowadzenia rolniczego handlu detalicznego.

Prezentacje ze szkolenia są dostępne poniżej:

1. Komercjalizacja jako proces - pobierz

2. Komercjalizowanie działań LGD z wykorzystaniem lokalnych zasobów - pobierz

3. Regularna działalność gospodarcza - pobierz

4. Sprzedaż i odpłatność w NGO - pobierz

5. Rolniczy handel detaliczny - pobierz


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009