Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

VI Edycja Konkursu „Przyjazna Wieś” w Województwie Kujawsko-Pomorskim

28.10.2014

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego już po raz szósty był organizatorem wojewódzkiego etapu Konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury, zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Komisja Konkursowa, powołana uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Dariusza Kurzawy, w kategorii „infrastruktura techniczna” odstąpiła od wyłonienia laureata.

W kategorii „infrastruktura społeczna” Komisja Konkursowa nagrodziła wniosek Gminy Płużnica pn. „Budowa pomostu pływającego i małej infrastruktury turystycznej wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu rekreacyjno-wypoczynkowego przy jeziorze Wieczno Północne w Ostrowie”.

Z przyjemnością informujemy, iż w 2014 w województwie kujawsko-pomorskim, tytuł „Przyjaznej Wsi” otrzymuje Gmina Płużnica.

Gmina Płużnica pod koniec sierpnia 2014 r. zakończyła realizację projektu
pn. Budowa pomostu pływającego i małej infrastruktury turystycznej wraz
z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu rekreacyjno-wypoczynkowego przy jeziorze Wieczno Północne w Ostrowie.

Przy opracowaniu koncepcji zagospodarowania przestrzeni nad jeziorem
w Ostrowie zastosowano nowatorskie i innowacyjne metody konsultacji społecznych. Istotnym elementem procesu przygotowywania projektu była współpraca
z Młodzieżową Radą Gminy Płużnica. Zagospodarowane miejsce całkowicie zmieniło swój wygląd, a inwestycja została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Ostrowa i gminy. Za „Opracowanie społecznego projektu zagospodarowania plaży
w Gminie Płużnica" Gmina Płużnica otrzymała Nagrodę Obywatelską w kategorii Wspólnota Obywatelska przyznaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to wyróżnienie za wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz wspólnego dobra, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

Realny wpływ na projekt mieli aktualni użytkownicy plaży, czyli mieszkańcy Gminy Płużnica, którzy uczestniczyli w konsultacjach prowadzonych przez Młodzieżową Radę Gminy Płużnica. W opracowaniu projektu Młodzieżowa Rada Gminy Płużnica określiła grupy docelowe, zakres projektu, zaplanowała spotkanie w formie pikniku
i przeprowadziła diagnozę i analizę danych. Budowa i zagospodarowanie terenu nad jeziorem odbyło się zgodnie z opracowaną koncepcją.

Zwycięski projekt został nominowany do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Wszystkim beneficjentom, którzy zechcieli zaprezentować swoje osiągnięcia dziękujemy, a laureatowi serdecznie gratulujemy.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009