|

Paszport od kuchni!

1 lipca, w samo południe, ruszyła kolejna już, 11. edycja Kujawsko-Pomorskiego Paszportu Turystycznego, projektu realizowanego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. Przygotowano nową wersję  aplikacji, za pomocą, której proponujemy zwiedzanie popularnych atrakcji i mało znanych zakamarkówKujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Tym razem dodano jednak coś specjalnego dla koneserów regionalnych smaków i zwyczajnych łasuchów. Z aplikacją dotrą do miejsc, w których powstają słoneczne miody, smakowite powidła i soki, słynna gęsina, dania z ryb, wyborne sery kozie i twarogi od szczęśliwych krów… Do tego, dopełniające całości wina z nadwiślańskich winnic, czy lokalne piwa. Kierowcom proponujemy wody mineralne, których źródła znajdziemy w kilku miejscach Kujaw czy Pomorza.

Naszym zdaniem kulinarne zdobycze z odwiedzanych miejsc, to najlepsza pamiątka z podróży.

Niezmiennie, pretekstem do wyruszenia w trasę jest dziedzictwo kulturowe, osobliwości natury i urokliwe krajobrazy naszych Konstelacji: Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich, Doliny Dolnej Wisły i Pojezierza Brodnickiego… Mamy nadzieję, że przyprawione szczyptą smaku wakacyjne wyprawy pozwolą nasycić wszystkie zmysły!

Aplikacja przyda się jako przewodnik w terenie, przepustka do przygody oraz zapis trasy. Zwiedzający mogą brać udział w grach terenowych (questach) i zbierać punkty. Gwarantujemy dobrą zabawę, a przy odrobinie szczęścia, można będzie wygrać jeden z voucherów na pobyt w Konstelacjach Dobrych Miejsc, ufundowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

Choć miejsca kulinarne nie są punktowane w paszportowym rankingu – dla uczestników naszej wakacyjnej zabawy mamy bonusy w postaci rabatów na regionalne produkty i usługi.

 

Do zobaczenia na szlaku, przy stole lub pikniku na kocyku…..