|

Wieś na weekend'2022 - Żurawia (gmina Kcynia)

Jednostka Regionalna KSOW wraz ze Stowarzyszeniem „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zapraszają mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, do wzięcia udziału w wydarzeniu plenerowym „Piknik „na zapiecku”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 11 września na terenie Zagrody u Państwa Prus w miejscowości Żurawia (gmina Kcynia).

Dla uczestników pikniku przygotowano szereg atrakcji m.in.: warsztaty kulinarne, podczas których będą przygotowywane produkty mączne, a w szczególności podpłomyki, warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły, a także strefę historyczną z pokazem umundurowania żołnierzy z okresu II wojny światowej oraz Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych uczestników imprezy, dla których przygotowana zostanie strefa zabaw. W programie również: dojenie krowy na czas, warsztaty stolarskie oraz degustacja domowych przysmaków przygotowywanych przez KGW.

Początek imprezy o godz. 14.00.

Piknik jest efektem partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

Zapraszamy!