|

Wieś na weekend'2023 - Brzozie

Zapraszamy do miejscowości Brzozie w gminie Cekcyn, gdzie w najbliższą sobotę, 12 sierpnia odbędzie się nietuzinkowe wydarzenie pn. „Natura i smaki borowiaków”. Organizatorem tej imprezy jest Koło Gospodyń Wiejskich w Brzoziu, które przygotowało na ten dzień ciekawe konkursy i warsztaty kulinarne, nawiązujące do zwyczajów dawnych mieszkańców Borów Tucholskich oraz inscenizację słowno-muzyczną  z udziałem miejscowych mieszkańców. Partnerami w projekcie są: Gmina Cekcyn, Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, Ochotnicza Straż Pożarn w Brzoziu.

 Podczas imprezy prezentowane będą projekty sfinansowane ze środków PROW 2014-2020, w tym projekt „Borowiackie kulinaria – cykl warsztatów kulinarnych dla mieszkańców obszaru LSR” realizowany przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn.

Program imprezy

pn. „Natura i smaki borowiaków – impreza plenerowa w Brzoziu”

 

Miejsce realizacji:        Brzozie

Termin realizacji:         12 sierpnia 2023 r. (sobota)

 

17.00     rozpoczęcie imprezy, powitanie gości

17.15     prezentacja projektów gminnych sfinansowanych ze środków PROW 2014-2020

              Występ dzieci i młodzieży – inscenizacja słowno-muzyczna pn. „Jak dawniej w domach            chlyb piekli”

              Quiz dla publiczności pn. „Jak dawniej w domach chlyb piekli”

17.45-    Borowiackie warsztaty kulinarne wyrabiania masła, przygotowywania bułeczek i szneków z      glancem, racuchów z jabłkami

              Konkursy pn: „Jaki to chleb, jaka to mąka?”, „Gwara borowiacka w kuchni”, „Wieś w kwia      tach i zieleni”, „Jakie to zioło”, „Strażacki chochoł”

20.00     zabawa taneczna

 

Podczas imprezy czynne będzie stoisko informacyjno-promocyjne PROW 2014-2020.